رد کردن تا محتوای اصلی
یافتن

تکنولوژی Beacon در صنعت تبلیغات

دستگاه کوچکی که با انرژی بسیار کم از تکنولوژی بلوتوث بهره می برند و امکانات زیادی را برای ما به ارمغان می آورد.
ادامه ...

کاربرد RFID در بیمارستان ها و مراقبت های بهداشت و درمان

این مقاله مجموعه ای از یافته های تحقیقاتی و توصیه ای برای استفاده از شناسایی امواج رادیویی(RFID) در صنعت مراقبت های پزشکی می باشد. درغرب ایالات متحده پنج بیمارستان بررسی شده و از نظر بیماران، مدیران و تکنسین های سیستم مورد بررسی قرار گرفت. سیستم های RFID در زمینه مراقبت های بهداشتی پتانسیل بسیار زیادی دارند که به منظور افزایش امنیت و مراقبت از بیمار، و همچنین افزایش سود تسهیلات مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال، تعداد بسیار کمی از بیمارستان ها ازسیستم RFID استفاده می کنند، و آنهایی که استفاده می کنند مایل به استفاده از آن فقط برای یک یا دو مورد از توانایی های بالقوه خود هستند. استفاده بی شمار از سیستم های در دسترس RFID نشان می دهد حرکت صعودی بالقوه ای برای اکثر امکانات وجود دارد . مدیریت تمام ارائه دهندگان خدمات پزشکی حداقل باید بررسی کند که آیا این تکنولوژی امکانات خاص خود را بهبود می بخشدیانه؟
ادامه ...

بررسي انواع كارتهاي هوشمند و بررسي روشهاي ضد تداخل و مخاطرات امنيتي

در سال­هاي اخير سيستم­هاي شناسايي خودكار در بسياري از صنايع به شدت رواج يافته­اند. اين سيستم­ها رويه­هايي را براي فراهم نمودن اطلاعاتي در مورد افراد، كالاها، انسان­ها و ... شامل مي­شوند. در روش­هاي سنتي بيشتر از باركد براي اين منظور استفاده مي­شد. اما امروزه راهكاري كه از نظر فني بهينه­تر ­باشد، استفاده از تكنولوژي كارت­هاي هوشمند غير تماسي است. اين تكنولوژي اطلاعات بيشتري را با امنيت بالاتر و دسترسي ساده­تر، درون يك تراشه الكترونيكي نگهداري مي­كند و امكاناتي را براي مديريت بهتر فرايند در سيستم­ها ارائه مي­كند.
ادامه ...

مروری بر(AAA(Authentication,Authorization,Accounting

کنترل دسترسی  روشی است که از آن برای کنترل کاربرانی که میخواهند دسترسی به شبکه و سرویس های درون آن و یا دسترسی به دستگاههای درون شبکه داشته باشند، استفاده می شود .

AAA متشکل از سه روش Authentication و Authorization و  Accounting می باشد که برای    دسترس های ذکر شده در  شبکه و جمع آوری اطلاعات مربوط به این دسترسی ها پیاده سازی می شود و هر کدام از این سه روش شامل حالتهای مختلفی می باشند که در این مقاله به این روشها و امکاناتی که این روشها برای ما  فراهم می کنند به صورت اجمالی اشاره می شود. لازم به ذکر است که تنظیمات اعمال شده برایCisco IOS Base Device  ها معتبر می باشند.
 
ادامه ...

چارچوب پياده‌سازي فناوري RFID در زنجيره تامين

ادامه ...

معرفی شبکه حسگر

شبكه حسگر شبكه اي است متشكل از تعداد زيادي گره كوچك. در هر گره تعدادي حسگر وجود دارد. شبكه حسگر بشدت با محيط فيزيكي تعامل دارد. از طريق حسگرها اطلاعات محيط را گرفته و از طريق كار انداز ها واكنش نشان مي دهد. ارتباط بين گره ها بصورت بي سيم است. هرگره بطور مستقل و بدون دخالت انسان کار می کند و نوعا از لحاظ فيزيكي بسيار كوچك است ودارای محدودیت هایی در قدرت پردازش، ظرفيت حافظه، منبع تغذيه، ... می باشد. اين محدوديت ها مشكلاتي را بوجود مي آورد كه منشأ بسياري از مباحث پژوهشي مطرح در اين زمينه است. اين شبكه از پشته پروتكلي شبكه هاي سنتي  پيروي مي كند ولي بخاطر محدودیت ها و تفاوتهاي وابسته به كاربرد، پروتكل ها بايد باز نويسي شوند. اين مقاله ضمن معرفي شبكة حسگر و شرح ويژگيها، محدوديت ها، كاربردها، ايده ها و چالش ها، به طرح موضوعات پژوهشي در اين زمينه مي پردازد.
 
ادامه ...

معرفی روشی برای انطباق زمانی در گیرنده‌‌های دیجیتال RFID

در این مقاله به بررسی روشی برای سنکرون کردن گیرنده‌های دیجیتال در RFID می‌پردازیم. گیرنده می‌تواند به طور تطبیقی تمام داده‌های در محدوده‌ی فرکانسی 31.2 تا 780.8 کیلوهرتز را به طور ترتیبی دمدوله کرده و سنکرون کردن و دیکد سریع آن را با انحراف معیار کمتر از 2.5 درصد  تضمین کند.
ادامه ...

رهيافت رمزهاي هم­سان­سازي شده براي مبارزه با تقلب، با بهره­گيري از فناوري شناسايي با امواج راديويي (RFID)

در بازار جهانی امروز، صاحبان نشان­های تجاری معروف، نیاز به تکنیک­هایی برای تضمین اصل بودن کالایشان دارند. یک سیستم کنترل اعتبار و اصالت کالا به صورتی امن و خودکار،  با نصب شناسه­ دیجیتال RFID بر روی کالا، می­تواند در جلوگیری از ورود کالای تقلبی به مسیر  قانونی توزیع کالا به کار گرفته شود، هر چند که برچسب­های RFID هنوز گران­تر از آن هستند که در مقیاس وسیع به کار روند. در این ارایه (Demo) بر آنيم که نشان دهیم برچسب­های ارزان قیمت RFID استاندارد، چگونه می­توانند در یک روش غیرمعمول، اما کارآمد، در مبارزه با تقلب به کار گرفته شوند. ما شیوه­ای را به کار می­گیریم که ناهم­سانی (Desynchronization) را هنگامی که برچسب­های کپی­كاري شده (جعلی) در یک مسیر حفاظت شده توزيع كالاهاي اصل وارد می­شوند، شناسايي كند و از این راه به جلوگیری از پخش بیشتر کالای بدل کمک ­کنیم.
ادامه ...

بررسی امنیت پروتکل‌های RFID

در مقاله‌های قبلی به معرفی پروتکل‌ها و استانداردهای معرفی شده توسط EPC global پرداخته شد و مزایایی از آن‌ها نیز مورد اشاره قرار گرفت. در این مقاله به بررسی امنیت پروتکل‌های RFID مخصوصا پروتکل بسیار رایج HMNB که مورد پشتیبانی نسل دوم EPC است، می‌پردازیم. همچنین به برخی کاستی‌های این پروتکل‌ نیز اشاره خواهیم داشت.
ادامه ...

معرفی مقدماتی پروتکل EPC

همزمان با افزایش تمایل واحدهای صنعتی و تجاری و شرکت‌های مختلف برای اتوماسیون و استفاده از فناوری اطلاعات در مدیریت کارهای خود، استفاده از تکنولوژی RFID برای انجام بسیاری از امور با استقبال گسترده‌ای روبرو شده است. یکی از مهمترین و رایج‌ترین و در عین حال کاراترین پروتکل‌های ارتباطی RFID، پروتکل و استانداردهای EPC می‌باشد. در این مقاله به بررسی EPC می‌پردازیم.

ادامه ...

1 - 10 Next
 
صفحه اصلي درباره ما تماس باما
کليه حقوق اين سايت براي شرکت مهندسي شبكه و راهبري تحقيقات همكاران سيستم محفوظ است. ©