رد کردن تا محتوای اصلی
یافتن

مهندسي شبكه و راهبري تحقيقات همكاران سيستم > article
تکنولوژی Beacon در صنعت تبلیغات
نويسنده:  مصطفی صفابخش
ناشر:  مشورت همکاران سیستم
تاريخ انتشار:  10/09/1394
كلمات كليدي:
Beacon  همکاران سیستم

دستگاه کوچکی که با انرژی بسیار کم از تکنولوژی بلوتوث بهره می برند و امکانات زیادی را برای ما به ارمغان می آورد. این دستگاه می تواند با ارسال سیگنال های منحصر به فرد خود پیام هایی را برای تلفن های همراه نزدیک خود بفرستد و با نرم افزار های مختلف در این حوزه ارتباط برقرار کند. این تکنولوژی در ابتدا برای بهره وری در حوزه خورده فروشی ها و فروشگاه های بزرگ طراحی شده بود اما به سرعت حوزه استفاده آن گسترش پیدا کرده است. به جرأت می توان گفت که عمر این تکنولوژی کمتر از 12 ماه است اما مخاطبان زیادی را مجذوب خود کرده است تا جایی که با جستجویی ساده در فروشگاه های اپلیکیشن برند های تلفن همراه نرم افزار های بیشماری را میتوان مشاهده کرد که امکانات زیادی از ارتباط این سخت افزار در اختیار ما قرار می دهد. از دیگر امکانات بسیار مفید Beacon ها به کاربران خود این امکان را می دهد که همانند google map از موقعیت مکانی خود بر روی تلفن های همراه خبر داشته باشند بهترین مسیر و برای رسیدن به کلاس مورد نظرخود در فروشگاه های بزرگ در اختیار داشته باشند مشابه این تکنولوژی هم اکنون در پاساژ برگ کوروش با استفاده از بارکد های QR اجرایی شده است .

 

 

 

 

 

 

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید دایره آبی رنگ، خود کاربر را نشان می دهد و موقعیت های مکانی مورد علاقه کاربر با دایره های قرمز مشخص شده و شخص مسافت و موقعیت نسبی خود نسبت به قفسه های مورد علاقه خود را مشاهده می کند. در کنار این مزیت اطلاعات تبلیغاتی فراوانی را می توان به کاربر انتقال داد زمانی که به هر یک از این دستگاه ها نزدیک می شود گزارشی از اجناس داخل قفسه ها برای کاربر ارسال کند.

 

 

 

 

 

اطلاعات فرستاده شده می تواند شامل عکس هایی از رنگ بندی محصول قیمت و توضیحاتی که نیاز هست مشتری بداند را در اختیار کاربر قرار دهد. نظیر این امکان در مکان هایی که نیاز به ارائه توضیحات هست نظیر موزه ها و نمایشگاه های مختلف هنری در کنار هر یک از اجزای داخل آنها دستگاه beacon نصب و توضیحات کاملی از موجودیت مورد نظر به کاربران ارائه داد که این امر به شدت در کاهش نیروهای انسانی در این مکان ها کمک می کند.

 

 

 

با قرار داد beacon در ورودی فروشگاه ها میتوانید برای کاربران و مشتریان خود پیام های خوش آمد گویی ، تبلیغات، پیشنهاد های تخفیف و یا اخبار مسابقات و قرعه کشی را ارسال کنید.

 

 

 

 

 

خود را جای یک مدیر فروشگاه بزرگ بذارید!! چقدر برایتان اهمیت دارند که در فروشگاهتان چه چیزهای مورد استقبال بیشتر قرار می گیرد؟!! چه مکان های بیشتر نظر مشتریانتان را به خود جلب می کند!! تمامی این اطلاعات و نظیر اینها با beacon ها قابل دسترسی است.

 

 

و یا گاهی در فروشگاهی یک وسیله گم می کنید دنبال مسیری میگردید که طی کردید این مسیر با این تکنولوزی

در اختیارتان است.

 

 

دستگاه های بسیار کوچک تری نیز وجود دارد که به شما این امکان را می دهد تا در لوازم خود جاسازی کنید و از موقعیت مکانی آنها با خبر باشید. با این ابزار شما همیشه از محل قرار گرفتن کیف دستی خود محل پارک اتومبیل خود و هر چیزی شبیه این موارد با خبر هستید.

 

 

 

 

با این ابزار های کوچک هیچگاه کودک شما در محیط های شلوغ گم نخواهد شد و یا زمانی که رهبر یک تور خارجی هستید از موقعیت مکانی همراهانتان باخبرید.

 

این تکنولوژی به تمامی بیزینس هایی که ارتباط مستقیم با مشتری دارند قابل ارائه می باشد از فروشگاه های کوچک متوسط و بزرگ و حتی اماکن عمومی نظیر فرودگاه ها و اماکن مذهبی با توجه به گرایش عموم افراد از کامپیوتر ها به سمت تلفن های هوشمند امروزی از این تکنولوژی برای اهداف مختلفی می توان بهره برد.

قیمت دیوایس های موجود حدود 15 تا 90 دلار قابل خریداری می باشد.

شرکت های بزرگی مانند Philips ، bluesensenetworks ، mallmaverick ، sensoro در این ضمینه وارد شده اند.

 

 

 

کمپانی اپل سرویس های متنوعی در این رابطه در فروشگاه خود قابل دسترسی قرار داده است .

 

 

 

 

 

از جمله این نرم افزار ها :

Locate beacon

Ibeacon scanner

Beacongo handbag

Beacongo car valet

Beacon go

 

نظرات

نظری برای این یادداشت وجود ندارد.
اگر عدد داخل تصوير بالا قابل نمايش نمي باشد، صفحه را Refresh كنيد.
كد بالا را در اين قسمت وارد كنيد : *

(توجه : اگركد بالا به درستي نمايش داده نمي شود، صفحه را براي دريافت كد جديد مجدداً لود كنيد.)
برای محتوای موارد این لیست تاییدیه لازم است. تا زمانی که آنها توسط کاربرانی که مجوز های لازم را دارند تایید نشوند داده های ارسال شده توسط شما در نمای عمومی نشان داده نخواهند شد. اطلاعات جانبی درباره تایید محتوا.

عنوان


متن اصلی *


پست الكترونيكي


پیوست ها
صفحه اصلي درباره ما تماس باما
کليه حقوق اين سايت براي شرکت مهندسي شبكه و راهبري تحقيقات همكاران سيستم محفوظ است. ©